Uzņēmums SIA “FUNDUSS” izveidots 1999. gadā. Darbību uzsākot, uzņēmuma galvenie darbības virzieni bija specializētas vadības sistēmas un elektroniski palīginstrumenti kokapstrādei.

Jau 1999. gadā tika uzstādīts pirmais universālais pozicionēšanas kontrolieris UPK2, kurš bija paredzēts dažādu (pārsvarā kokapstrādes iekārtu) precīzai un ātrai pozicionēšanai. Šī kontroliera nākošā versija UPK3, kas tika izlaista 2003. gadā, ļoti veiksmīgi turpina pildīt tai uzliktos kontroles un vadības uzdevumus. Tāpat, jau no uzņēmuma pirms sākumiem, tiek izgatavoti līnijlāzeri dažādiem industriālajiem vizualizācijas risinājumiem.

 


 

 2006. gadā uzņēmums sāk apgūt jaunu, perspektīvu jomu – elektroniskā datu uzskaite, sadarbojoties ar A/S “Latvijas Finieris”, top pilotprojekts EDUS, kura tiek veiksmīgi aprobēta uzņēmuma “Latvijas Finieris” ražotnēs. Sistēma balstīta uz elektroniski savāktu datu apstrādi un analīzi, kurus pareizi interpretējot un pieņemot nepieciešamos vadības lēmumus iespējams uzlabot darbavietas ražību līdz pat 50 %, kā arī atvieglojot izgatavotās produkcijas uzskaiti.

Jaunākais uzņēmuma darbības novirziens, kas tika uzsākts 2012 gadā – lietotu industriālo robotu tirdzniecība un integrācija dažādām ražošanas nozarēm, sākot no kokapstrādes, līdz pat pārtikas rūpniecībai. Savos risinājumos izmantojam galvenokārt KUKA robotus.

 

Laikam ejot, lielāko uzņēmuma tirgus daļu sāka veidot vadības sistēmu izstrādes un integrācijas projekti. Uzņēmuma speciālisti apguvuši un izmanto vadības sistēmu elementus no šādām plaši pazīstamām kompānijām, kā SIEMENS, FESTO, OMRON, MISTUBISHI, B&R.

 

Realizētie projekti ar Eiropas savienības līdzfinansējumu : 

 


Mūsus sadarbības parneri